همدلی با خود بوسیله پیدا کردن نقاط قوت ها

اکثریت ما آدم ها در زندگی ، مدام در حال کاویدن و تجزیه و تحلیل گذشته و اتفاقات و تجربیات آن هستیم . آیا تا به حال این فرصت را به خود داده ایم تا روی نقاط قوت ها و توانایی های خود تمرکز کرده و آن ها را کند و کاو کنیم ؟ قطعاً پاسخ بسیاری از ما منفی است .

در کوچینگ ، در این زمینه ، از رهیافتی به نام « چشم انداز نقاط قوت » استفاده می شود . به این صورت که کوچ یا مربی ، با یادآوری  گذشته مثبت فرد ، او را به یاد توانایی ها و نقاط قوتش می اندازد .

چشم انداز نقاط قوت ما ، دیدگاه ما و نگاه ما را نسبت به استعدادها ، موقعیت ها ، توانمندی ها ، امیدها و ارزش های خود ، بازتر می کند و موجب می شود تا آن ها را مورد ارزیابی قرار دهیم .

کمک می کند تا نواقص و و محدودیت ها را بپذیریم و بدون اینکه ماهیتشان را تغییر دهیم ؛ تمرکز خود را بر روی نقاط بالقوه و خصوصیات مثبت خود معطوف داریم .

برای اینکه خود واقعی مان را بهتر بشناسیم و آن را تقویت کنیم . لازم است در ابتدا ، وارد ارتباط با خودمان شویم و خود را درک کنیم و با خود همدلی کنیم . وقتی تلاش می کنیم تا دیگران را مورد داوری داوری و قضاوت قرار ندهیم این کار انرژی زیادی از ما می گیرد و خیلی دشوار است . اما وقتی خودمان را سرزنش می کنیم و پای قضاوت کردن و داوری از خود می نشینیم ؛ تلاشی مضاعف می طلبد تا خود را قضاوت نکنیم و این کار ، انرژی بیشتری از ما طلب می کند و این خود کاری است بسی دشوارتر .

میزان واقعی بودنمان بستگی به میزان همدلی و شفقت با خود ، پذیرش خود و همچنین متعلق بودن به خود دارد . بعضی اوقات پیش می آید که بسیاری از ما آدم ها در هر شرایطی یک جور رفتار می کنیم . مثلاً در ارتباط با کارمندان شرکت یا محل کار ، یک نقاب به چهره داریم و بعد در برخورد با اعضای خانواده ، نقاب دیگری به چهره می زنیم و خود واقعی مان را بروز نمی دهیم و اصطلاحاً در آن واحد ، همه جور آدمی می شویم . گاهی دورو می شویم و مانند آفتاب پرست رنگ عوض می کنیم و این باور را در خود ، پرورش می دهیم که آدم درست و حسابی نیستیم.

حال اگر به این رفتارها به چشم نقاط قوت خود نگاه کنیم و بپذیریم که انسانی هستیم که می تواند خود را در شرایط گوناگون و با انسان های مختلف ، وفق دهد و در هر شرایطی با آدم ها احساس راحتی می کند ، کسی است که می تواند در مورد موضوعات متفاوت ، با دیگران به بحث و تبادل نظر بنشیند ؛ آن وقت خود را به عنوان یک انسانی واقعی می پذیریم و با خود ، همدلی بیشتری می کنیم .

وقتی عیب ها و نقاط ضعف خود را بازبینی می کنیم و آن ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهیم و در آن ها نقاط قوتی می یابیم . این به هیچ وجه به این معنی نیست که می خواهیم مشکلات را بی اهمیت جلوه دهیم یا نمی خواهیم حلشان کنیم بلکه به این معناست که با همدلی و شفقت با خود و ارزش قائل شدن برای خود و نیز بر قراری ارتباط با خود ، بهتر می توانیم با مسائل و مشکلات مواجه شویم .

ما می توانیم خود را از این چشم انداز ، در محیط کار ببینیم که یا بیش از حد کنترل کننده  و نگران هستیم یا اینکه ، با این دید به خود نگاه کنیم که نه ، این طور نیست . من بسیار مسئول ، قابل اعتماد و متعهد به کارم  هستم .

مشکلاتی که در محیط کار با آن مواجه هستیم نباید باعث شوند تا چشم انداز مان نسبت به توانمندی هایمان تغییر کند . چراکه اگر اینطور باشد ؛ به شدت روی اعتماد به نفسمان تأثیر منفی می گذارد .

مثال دیگری که در این زمینه می توانم بزنم این است که ، به جای گفتن این کلمه که من بیش از حد نگران پسرانم هستم . از چشم انداز نقاط قوت خود به این موضوع نگاه کنم و مثلاً بگویم تلاش می کنم که مادر خوبی باشم . به این ترتیب بر روی واقعیت وجودی خودم تمرکز می کنم .

طبیعت بشر به این صورت است که آنقدر بر نقاط ضعف و محدودیت ها تمرکز می کنیم که نقاط قوت ها را فراموش می کنیم . وقتی آگاه می شویم که چه توانایی ها و نقاط قوتی داریم . این خود ابزاری می شود که به ما در پیدا کردن اهداف و و رسیدن به آن ها استراتژی های پیش برنده اهداف برای راهیابی به موفقیتکمک می کند .

برای پیدا کردن نقاط قوت ، پرسیدن این سئوالات از خود ، می تواند کمک کننده باشد .

_ این انتظارات چقدر واقع بینانه هستند

_ آیا از خود واقعی ام حرف می زنم یا از کسی که دیگران انتظار دارند باشم

_ آیا یک نفر می تواند تمام ویژگی های مثبت و خوب را دارا باشد

_ آیا برآورده کردن این انتظارات موجب می شود تا من واقعی تر به نظر برسم یا نه

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

5 دیدگاه دربارهٔ «همدلی با خود بوسیله پیدا کردن نقاط قوت ها»

  1. توجه به نقاط قوت خیلی خوب و نیاز اساسی برای یافتن چرایی تمام فعالیت های کاری و شخصی ماست.
    در این باره باید این را هم در نظر گرفت ، سرمایه گذاری روی یافتن لین نقاط قوت در هر سنی باعث رشد اعجاب آور و مهم در زندگی ما می شود
    سوالی که همیشه باید از خودمون بپرسیم این هست که
    آیا رفع نقاط ضعف ما اهمیت بیشتری دارد یا تقویت نقاط قوت ما؟

  2. بازتاب: شناخت طرحواره ها و انواع آن – فاطمه پور اسماعیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *